Herbalife Ek Gıda Takviyeleri
HERBALİFE EK GIDA TAKFİYELERİ 

GIDA TAKVIYESI NEDIR ?
GIDA TAKFİYELERİ NEDEN  KULLANILMALIDIR  ?


Herbalife global bir beslenme ve kilo kontrol firmasıdır Herbalife firmasının Gıda takviyelerini uzun yıllardır kullanıyorum bir çok kişi için ilaç veya katkı maddeleri gibi zararlı bileşenler olarak görülüyor bunun sebebi hala halkımızın bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip olmamalarıdır.
Ancak benim de hayatımın olmazsa olmaz parçalarından biri haline gelen ek gıda takviyelerinin aslında ne işe yaradığını ve neden gerekli olduğunu açıklayarak takviye edici gıdalar konusunda aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için bu yazıyı sizinle paylaşıyorum.

Gıda Takviyesi Nedir?


Gıda takviyeleri sağlığınızı en iyi düzeye çıkarmak için gerekli vitamin, mineral ve diğer önemli besin öğelerini günlük önerilen düzeyde alabilmenizin etkili bir yoludur.
Zorunlu yaşam koşulları, organik yiyeceklere ulaşım imkanının az olması ve alerji/intolerans durumları nedeniye bazı yiyeceklerin diyetten çıkarılması gibi etmenlerden dolayı her zaman tüm besin öğelerini almamız mümkün olmuyor. Diyetinizi gıda takviyeleri ile destekleyebilirsiniz.
Burada şunu da belirtmeliyim ki gıda takviyesi üretimi ile doğal yiyeceklerin yerini almak hedeflenmemektedir.

Günümüzün gıda takviyeleri;

Vitamin, mineral, amino asit, enzim, bitki tohumları ve diğer pek çok besin bileşenini bir arada içermektedir.
Bu takviyeler geleneksel tablet, kapsül, tozlar ve sıvı formlar olmak üzere çok farklı seçenekte karşımıza çıkıyor. En yaygın gıda takviyeleri D ve E vitaminleri; kalsiyum ve demir gibi mineraller; ekinezya ve sarımsak gibi otlar; glukozamin, probiyotik ve balık yağları gibi özel ürünlerdir.
Belirli otoritelerce (FDA gibi) ticari amaçlı üretilmesi yasaklanan bu ürünlerin içerikleri de bu konuda dünyada ortak kabul edilen yasalar temel alınarak hazırlanmaktadır.
Gıda takviyesi almadan önce mutlaka doktor ve diyetisyeninize danışmalısınız. 

Peki ben en çok hangi ürünleri kullanıyorum ?

Kemik Sağlığım İçin: Kalsiyum

Kemikleriniz genetik olarak benim gibi ince bir yapıda ise size de kalsiyum ve D vitamini desteği almanızı öneririm. Kalsiyum normal kemik gelişimi ve devamlılığı için vazgeçilmezdir ve özellikle kadınlarda manapoza bağlı olarak osteoporoz veya osteomalazi çok sık görülebiliyor. Bu mineralin eksikliğinde yalnızca kalsiyum takviyesi almak yetmiyor tabii. Kalsiyumun vücuttaki yararlanımını etkileyen diğer vitamin ve minerallere de dikkat etmemiz gerekmektedir.. Örneğin D vitamini, kalsiyumun ince barsaklardan dolaşıma geçişini, kemik yapısına katılmasını ve böbreklerden geri emilimine yardımcı olur. Bunun yanı sıra magnezyumun da kemik mineral dengesinde önemli rolleri vardır. Aynı zamanda D vitaminin metabolizmasına da yardımcıdır. Çinko ise osteoporoz tedavisinde önemli minerallerden biridir. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumda kemik sağlığımız için herbalife xtra call calsiyum tableti kullanıyorum. Çünkü bu kapsüller kalsiyumun yanı sıra D vitamini, magnezyum ve çinko da bulundurduğundan kemiklerim için en güçlü takviyeler olduğunu düşünüyorum. Günde 3 tablet almaya özen gösteriyorum size de öneririm.

Herbalife lime Omega3 max Balık yagı: 


Diyetimizde her zaman tüm besin gruplarını dengeli bir şekilde tüketmeye özen göstermek şart. Ancak bazen yeteri kadar balık tüketemediğimiz zamanlar olabiliyor. Böyle dönemlerde hafıza, Alzheimer gibi beyin foksiyonları ve kalp sağlığı üzerinde çok etkili olan omega 3 yağ asitlerini alabilmek için bunu içeren takviyeleri kullanmayı iyi bir fırsat olarak görmek gerekiyor.
Çünkü omega 3 aynı zamanda insülin direncini düşürmede etkili ve karaciğer yağlanmasını da önleyici rollere sahiptir. Hepimizin de bildiği gibi piyasada balık yağı şeklinde satılan omega-3 takviyelerine rastlıyoruz, bunları da kullanabileceğiniz gibi ben size Herbalife line max omega3  yağını kullanmanızı öneriyorum. herbalife balık yağı omega-3 yağ asitlerinden zengin bir formülle hazırlanmıştır, aynı zamanda bitkisel bileşenlerlede zenginleştirildiği için omega-3 yağ asitlerinin vücudunuzdaki emilimi artırılmaktadır. ve bitkisel bileşenlerle balık yagı kokusu da minimize edilmiştir. Aynı zamanda içerisinde antioksidan kapasitesini de artırmaktadır. Günde tercihen 2 kapsül herbalife line max yağı kullanarak daha etkili bir omega 3 desteği alıyorum. Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Güçlü Bir Bağışıklık 


Özellikle sonbahar-kış ayları geldiğinde bağışıklığımın düştüğü bu dönemde C vitamini desteğiyle vücudumu güçlendirmeyi ihmal etmiyorum. C vitamini vücutta antioksidan mekanizmasında doğrudan görev aldığı için yeteri kadar alarak oksidatif strese karşı hücrelerimi korumak oldukça önem taşıyor. Ben böyle dönemlerde C vitaminin vücutta daha hızlı kullanılabilen herbalife konsantre içecek olan herbalife çayını ve herbalife liftoff enerji içeceğini kullanmayı tercih ediyorum.-C vitamini bağışıklığı güçlendirmek, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak, damar sağlığını korumak, kolesterol düzeylerini kontrol altına almak için etkili bir ürünlerdir. Denemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda bağışıklığımın düştüğü bu aylarda herbalife erkekler için olan herbalife f2 vitamin takfiyesi Bayanlar için icin herbalife formul2 vitamin ve mineral tabletlerini bayanlar için olan vitamin takfiyesini kullanmanızı öneriyorum. B12 takviyesi almaya da mutlaka dikkat ediyorum. Bir diğer desteğim ise Beta-Glukan. içeren Heartwell ürünümüzdür Bu molekül ekmek mayasından ekstrakte edilen basit bir polisakkarittir. Bağışıklık sistemimizin ilk savunmasını yapan makrofajlara (beyaz kan hücreleri) bağlanarak bu sistemin aktive edilmesini sağlar. Bunu da günde içerisinde shakeme katarak içiyorum.

Bağışıklığı güçlendirmek demişken herbalife ürünlerinin hepsi nerdeyse bu konuda harika ürünlerdir hepsi güçlü antioksidan etki göstermektedir. ve bağışıklık sistemine tam destek sağlamaktadırlar. Herbalife ürünlerini kullandığınızda artan enerjinizi farkedeceksiniz.

Peki Vücudumuzun En Önemli Sistemi Bağırsak Sağlığı İçin Neler Yapıyorum?

Her zaman danışanlarıma ve arkadaşlarıma öneri verirken mutlaka sözünü geçirdiğim probiyotiklerden bahsediyorum. Probiyotikler bağırsak mikrobiyatasını iyileştirerek aslında vücudumuzdaki tüm sistemleri iyileştiriyor. ve herbalife nutrition firması yakında bu konuda bizlere harika süprizler yapacak hazırlıklı olalım ..
Sindirimden depresyona pek çok sistemde etkili olan bağırsaklarımızı sağlıklı tutmak çok önemli. Ben dünyada özellikle İngiltere’de yaygın olarak kullanılan ülkemize de yeni giriş yapaçak olan ürünler bir cıgır acacaklar. Özellikle antibiyotik kullandığım dönemlerde kesinlikle ihmal etmemek gerekiyor Size küçük bir ipucu daha verecek olursam; kullandığınız antibiyotik bitse dahi 2 hafta süresince probiyotik kullanmaya devam etmelisiniz. Bağısak miktobiyotasının toparlanması için bu süre şarttır.


Saç ve Tırnak


Saç ve tırnaklarımın güçlenmesi, sağlıklı görünümü ve her zaman ışıldaması için herbalife xtra call calsiyum tabletleri ve zaten shakede bulunan bileşenler harika bir kombinasyon saglıyorlar. Bu ürünler hem saç hem de tırnak sağlığını desteklemektedir. Bunun yanında balık yağı, jelatin, çinko, E vitamini ve en önelisi de B vitaminleri de ilave edilerek etkinliği artırılmıştır. Günde 2 kapsül kullanımı önerilmektedir. Kapsüllerin etkinliğini gösterebilmesi amacıyla saç için 4 ay tırnak için 2 ay boyunca kesintisiz kullanılması gerekmektedir.

Cilt dostu en önemli bileşiklerden biri de kollajendir. Beslenmemizde kollajeni kemik suyu veya jelatin yolu ile alabiliyoruz ama bu her zaman mümkün olmuyor tabii..


Spor Yaptıgımız Dönemlerde Özellikle Dikkat Etmemiz gerekenler


Spora ağırlık verdiğim dönemlerde kemik ve eklemlerim için ekstradan özen göstermek gerekiyor. Bunun nedeni hem egzersiz sırasındaki etkinliğimi artırabilmek hem de sonrasında oluşabilecek ağrıları önlemek ve kas yapısını koruyabilmek. bu konuda herbalife ürünlerinden herbalife h24 sport serisi ve kişiye özel ek gıda takfiyelerini kişinin ihtiyaclarına göre destekliyoruz oldukça destekleyici bir ürün yelpazesidir. antioksidan bileşikler de sağlayarak egzersiz sırsında vücudunuzda oluşabilecek oksidatif stresi azaltmada etkilidirler.

HERBALİFE DANIŞMAN İRTİBAT NUMARASI


Herbalife Ek Gıda Takviyeleri, Herbalife ürünleri vitamin tabletleri, herbalife ürünleri erkek vitamin tabletleri, herbalife ürünleri bayan vitamin tabletleri, herbalife ürünleri heartwell, herbalife ürünleri niteworks, herbalife ürünleri omega3 maks, herbalife omega3, herbalife ek gıda takfiteleri, herbalife ürünleri, herbalife ürünleri siparişi, herbalife sipariş, herbalife ürünleri ek gıda takfiyeleri, ek gıda takfiyeleri, herbalife gıda takfiyeleri
Herbalife CR7 Drive Sporcu İçeceği
Herbalife CR7 Drive Spor İçeceği Tozu Herbalife Ürünleri Cr7 Drive Sporcu İceceğiYapay tatlandı..
Herbalife Heartwell Kollesterol Ürünü
HERBALİFE HEARTWELL KOLLESTROL ÜRÜNÜHeartwell ana bileşen olarak OatWell™ yulaf beta-glukanı içeren ..
Herbalife Omega3 Balık Yagı Herbalife Line Max
HERBALİFE OMEGA3 BALIK YAGI HERBALİFE LİNE MAX Herbalife Omega3 Balık Yagı Herbalife Line Max N..
Herbalife Protein Bar Siparisi
231,00₺ 200,00₺
Herbalife Protein Bar SiparisiHERBALİFE PROTEİN BAR SİPARİŞİ VERİRKEN  HERBALİFE PROTEİN BARIN ..
Herbalife Ürünleri Xtra Cal Calsiyum Tableti
Herbalife Ürünleri Xtra Cal Calsiyum TabletD vitamini ve mineral içeren kalsiyum gıda takviyesiYükse..
Herbalife üyeligi Sıkca Sorulan Sorular
Herbalife üyeliği ile ilgili  Sıkca Sorulan SorularÜyelik hakkında sık sorulan sorunlarS– ..
Herbalife Üyesi Nasıl olunur
Herbalife Üyesi Nasıl olunurKaliteli ve aktif bir yaşamın ilk adımı sağlıklı beslenmedir. Türkiye d..
Herbalife Vitamin ve Mineral Kompleksi Erkekler icin
Herbalife Vitamin ve Mineral Kompleksi Erkekler içinHerbalife Vitamin ve Mineral Kompleksi Erkekler ..
Herbalife Vitamin ve Mineral Kompleksi Kadınlar İçin
Herbalife Vitamin ve Mineral Kompleksi Kadınlar İçinHerbalife Vitamin ve Mineral Kompleksi Kadınlar ..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)